زنان زیبا برای سلامتی مردان خطرناک هستند

نتایج یک تحقیق در دانشگاه والنسیا نشان می‌دهد که ملاقات با یک خانم زیبا باعث افزایش هورمون استرس موسوم به کورتیزول در بدن انسان می‌شود.

 

این هورمون تحت تاثیر استرس‌های فیزیکی و روانی در بدن انسان تولید می‌شود که می تواند در نهایت منجر به بیماری‌های قلبی شود. برای بررسی این موضوع ، محققان از ۸۴ دانش‌آموز مذکر خواستند که هر کدام در یک اتاق نشسته و مشغول حل یک پازل شوند.در این اتاق دو غریبه که یک آقا و یک خانم هم بودند نشسته بودند.

 

دانشمندان متوجه شدند زمانی که فرد غریبه مذکر اتاق را ترک می‌کند و دو مرد در کنار یکدیگر باقی می‌مانند میزان هورمون استرس آ‌ن‌ها تغییری نمی کند، اما زمانی که فرد مذکر اتاق را ترک می‌کند ، میزان هورمون استرس در شخص افزایش پیدا می‌کند.

 

کورتیزول در دوزهای کوچک می‌تواند تاثیرات مثبتی در بدن داشته باشد و میزان هوشیاری و سلامت کلی بدن را افزایش دهد.

 

اما در صورتی که این هورمون به طور مداوم در بدن انسان باشد می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های پزشکی مانند بیماری‌های قلبی ، دیابت و فشار خون بالا شود

/ 1 نظر / 31 بازدید
رضا

سلام.شاید درست باشه اما ممکنه یه خانم به نظر یه آقا جذاب باشه در حالیکه برای سایر آقایون اینطور نباشه.یه انتقاد زیبا به نوشتتون: بهتره به جای به کار بردن مرد و زن از آقا و خانم یا بانو استفاده کنیم.اینطور نیست؟